Utställarlista
Malmö 20–22 mars 2020

Vill du få tag på de senaste nyheterna, de härligaste klassikerna eller bara inspireras av alla färger och former är Sy- & Hantverksfestivalen platsen du ska besöka. På våra festivaler samlas årligen hundratals utställare som erbjuder det mesta du behöver för ditt kreativa skapande.

Vi vågar nog påstå att här finns något för alla.

För att du enkelt ska få en överblick över utbudet, presenteras här samtliga utställare i en överskådlig lista.

Så här fungerar utställarförteckningen
Du kan enkelt sortera utställarförteckningen genom att klicka på listen högst upp i valfri kolumn. Det är även möjligt att söka på en utställare direkt.

Alla länkar till våra utställare öppnas i ett separat fönster. Listan uppdateras fortlöpande.

FöretagMonternummerWebbplatsProdukter
Annas Bali BatikC:05http://www.annasbatik.com
Annicas Symaskinerhttp://www.annicas-symaskiner.se
Arvå designC:19
Avelsås Ull &InredningB:21https://avelsas.se/sv/
AvrebekaC:10
AvtryckD:22
Bernina Nordic A/SC:13http://www.bernina.se
By MårsA:02http://www.bymarsab.se
Clurigt, en del av Sala laserE:21http://www.salalaser.se
Comfortkudden i Malmö ABE:23
Dilectum AB-(Lilla Pärlan)E:19http://www.lillaparlan.se
E-SlöjdD:26http://www.e-slojd.se
Elizabeth BB:09http://www.elizabethb.com
EmelilyknitsB:19http://www.emelilyknits.se
F:a Christer AnderssonA:14
Föreningen Svenska SpetsarC:17http://www.svenskaspetsar.se
Garnaffären.seE:06http://www.garnaffaren.se
GoldMax HBD:09https://goldmaxcrafts.com/
Gumselids Hantverk ABD:20http://www.gumselid.com
Husqvarna Viking / VSM Sverige ABD:01http://www.husqvarnaviking.com
Janome & Baby LockA:01http://www.janome.se
JennyPenny DesignA:20http://www.jennypenny.se
Kim Bengtsson Friis - CrochetbyKimA:15http://www.crochetbykim.com
Kling KollektionD:04http://www.klingkollektion.se
Kviltföreningen RikstäcketB:03http://www.rikstacket.se
Lenas GarnB:16http://www.lenasgarn.se
Lindbo Textil /Efwas Text och TextilA:03http://www.lindbotextil.se
Lisa Linkvarn Craft & DesignA:19https://www.lisalinkvarn.se
Lugna Ladan/ Lizzette of Sweden ABD:18http://www.lugnaladan.se
Madsen TextilA:10http://www.madsen-textil.dk
Mariedal Design ABB:13http://www.mariedaldesign.se
Markoma AB (Sockhuset.se)E:11http://www.sockhuset.se
Opalgarn.seA:12http://www.opalgarn.se
PollyJo ABC:04http://www.mozfabrics.se
QuiltamevaA:06http://www.quilta.nu
Quilt Passion ABC:11http://quiltpassion.se
SewingheartdesignB:16http://www.sewingheartdesign.com
Stick och SpinnB:23http://www.stickochspinn.se
Stoff & Stil ABC:01http://www.stoffochstil.se
Svenska MönsterB:01http://www.svenskamonster.se
SybyrånD:06https://symedmig.se
Tanja Unlimited ABE:01http://www.tanjaunlimited.se
Tant UlltussB:25
TawanutD:24http://www.tawanut.se
Tygcenter, Dekorativ Design Sverige ABB:07http://www.tygcenter.se
TygdrömmarA:12http://tygdrommar.se
TygpunktenC:02http://www.tygpunkten.se
Tygtrollet
C:16http://www.tygtrollet.se
Ullcentrum Öland ABB:05http://www.ullcentrum.com
Universalis InternationalE:07http://www.magicbrush.se
Waldmanns kreativaD:11http://waldmanns.se/